Οφέλτης Αρχ Νεμέας - ΑΟ Περαχώρας 6-3

2023-04-01

Την Κυριακή 26 Μαρτίου η ομάδα μας αγωνίστηκε για τελευταία φορά εκτός έδρας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Ο αγώνας διεξήχθη στο γηπέδου του Πετρίου με τον Οφέλτη Αρχαίας Νεμέας να επικρατεί με 6-3.

Η γηπεδούχος ομάδα θα μπει πιο αποφασισμένη με δύο γρήγορα γκολ θα κάνει το 2-0. Ο ΑΟ Περαχώρας θα μειώσει το σκορ με τον Ρομάνο ύστερα από εκτέλεση πέναλτι.

Το 2-1 θα είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι με δύο γκολ στα πρώτα 20 λεπτά ο Οφέλτης θα διευρύνει το σκορ στο 4-1. Η ομάδα μας θα μειώσει προς στιγμήν σε 4-2 και πάλι με τον Ρομάνο. Όμως με άλλα δύο γκολ ο Οφέλτης θα κάνει 6 τα τέρματά του με την ομάδα μας να μειώνει τη διαφορά λίγο πριν το τέλος για το τελικό 6-3 με τον Αργεντίνο να κάνει χατ τρικ.

11άδα: Χατούπης, θυμής, Κωνσταντινίδης, κακούρης, Δελώνας, Κανάκης, Τζογανάκος, Παππάς, Καλύβας, Ρομάνο, Παύλου.