ΑΟ Περαχώρας - Αετός Κρυονερίου 1-3

2023-03-05

Την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023 η ομάδα μας μετά από αρκετό καιρό αγωνίστηκε εντός έδρας στο γήπεδο Ισθμίας "Γιάννης Στέφας" με την ομάδα του Αετού Κρυονερίου.

Ο ΑΟ Περαχώρας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ με τον Σοφό.

Όμως το Κρυονέρι ήταν εκείνο που προηγήθηκε στο σκορ.

Μετά τον τραυματισμό του Θάνου Αντωνόπουλου στο παιχνίδι πέρασε ο Δημήτρης Κόντης

Η Περαχώρα θα καταφέρει να ισοφαρίσει το σκορ μετά από ωραία προσπάθεια του Παύλου.

Όμως το Κρυονέρι θα καταφέρει να περάσει ξανά μπροστά στο σκορ με το 1-2 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κόντης θα δει την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι μετά από ωραίο πλασάρισμα σε φάση τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Περαχώρας θα πιέσει για την ισοφάριση αλλά θα σταθεί άτυχη σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις.

Η πρώτη με τον Ρομάνο να δει το σουτ να κοντράρει λίγο πριν την εστία της φιλοξενούμενης ομάδας. Η δεύτερη μετά από κεφαλία του Καλύβα και τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να αποκρούει και η τρίτη με το πλασέ του Κόντη να σταματάει και αυτή τη φορά στον τερματοφύλακα.

Λίγο πριν το τέλος οι φιλοξενούμενοι θα βάλουν και τρίτο γκολ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-3 στο ντέρμπυ για τη δεύτερη θέση

11άδα: Σεραφείμ, Κωνσταντινίδης, Καλύβας, Καλογερής, Δελώνας, Αντωνόπουλος, Τζογανάκος, Σοφός, Ρομάνο, Παύλου