Προοδευτική Περιγιαλίου - ΑΟ Περαχώρας 2-3 και... διακοπή

2023-03-05

Την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε το παιχνίδι του ΑΟΠΕΡΑΧΩΡΑΣ με την Προοδευτική Περιγιαλίου στο γήπεδο του Άσσου.

Η ομάδα μας ήταν εκείνη που ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκε με τον Ρομάνο με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Περαχώρα δεν ξεκίνησε στον ίδιο καλό ρυθμό με αποτέλεσμα το Περιγιάλι να ισοφαρίζει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και να περνάει μπροστά λίγο αργότερα για το 2-1.

Η ομάδα μας όμως δεν εγκατέλειψε το παιχνίδι και δημιούργησε ευκαιρίες με σημαντικότερη αυτή με τον Παύλου.

Όμως το 80ό λεπτό θα καταφέρει να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Ρομάνο.

Και ενώ φαίνεται ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο πάλι ο Ρομάνο με το κεφάλι στις καθυστερήσεις θα διαμορφώσει το τελικό 2-3.

Μετά το γκολ οι παίχτες τις γηπεδούχο ομάδας επιτέθηκαν στον πρώτο βοηθό με τον διαιτητή να διακόπτει το ματς και να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

11άδα: Σεραφείμ, Θυμής, Κωνσταντινίδης, Αντωνόπουλος, Καλογερής, Παππάς, Τζογανάκος, Καλύβας, Σοφός, Ρομάνο, Παύλου