Φωκάς Αρχ. Κλεωνών - ΑΟ Περαχώρας 1-2

2023-03-13

Την Κυριακή 12 Μαρτίου 2023 η ομάδα μας φιλοξενήθηκε από τον Φωκά Αρχαίων Κλεωνών στο Πετρί. Παρά τις πολλές απουσίες ο ΑΟΠ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε δύο τέρματα του Νίκου Θυμή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει τη διαφορά τερμάτων.

Το 0-2 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην αρχή του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα παρόλο τις αρκετές ευκαιρίες που σημειώθηκαν μπροστά στις δύο εστίες.

11άδα: Χατούπης, Βύρλας, Κωνσταντινίδης, Καλογερής, Δελώνας, Κανάκης, Θυμής, Κακούρης, Κολιάκος, Παππάς, Παύλου

Έπαιξαν και οι: Μπολέτης, Σεραφείμ, Σέλι

Τα γκολ: Θυμής (2)